Super User
Kategoria:

 

Jesteśmy winnicą nastawioną  przede wszystkim na jakość produkowanych  win.
Nasza filozofia sprowadza się do produkcji win naturalnych, przyjemnych i adresowanych do szerokiej grupy konsumentów.

Ambicją Winnicy Samboria jest produkcja limitowanych ilości wina z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych owoców, dlatego owoce użyte do ich produkcji są szczególnie pielęgnowane i winifikowane z najwyższą troską.

W naszej ofercie znajdują się wina o różnych stylach i na różne okazje z takich odmian jak Bianca, Hibernal, Seyval Blanc, Solaris na wina białe oraz Regent na wina czerwone.

W przyszłości chcemy także wprowadzić do oferty wina z odmian Muscaris oraz Souvignier Gris.

Super User
Kategoria:

 

 

WINNICA SAMBORIA

Kowalowy 98, 38-200 Jasło

Tel.  (+48) 507 368 944

Email. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Super User
Kategoria:

 

Dla naszych gości przygotowaliśmy kilka propozycji degustacji.

Wina z naszej winnicy możecie spróbować zawsze podczas zwiedzania z winiarzem, który po zwiedzaniu przeprowadzi dla Was komentowaną degustację.

Jeśli nie zwiedzacie winnicy z winiarzem, możecie zamówić pakiety degustacyjne lub

pojedyncze kieliszki. Naszymi winami możecie delektować się na terenie całej winnicy.

 

 Do dyspozycji naszych gości mamy również klimatyczny domek z tarasem usytuowany przy samej winnicy.

Możemy także przygotować gorącą kąpiel w balii ogrodowej z dodaniem wywaru  z liści winorośli, która doskonale relaksuje, odpręża i poprawia samopoczucie.

 

Super User
Kategoria:

Stajnia Oxer (1 km) – w ofercie stajani znajdują się wyjazdy w teren, jazda konna dla dzieci, początkujących oraz zaawansowanych jeźdźców.

Rezerwat Przyrody oraz ruiny zamku na Goleszu (3 km) - rezerwat przyrody znajduje się w Krajowicach i jego powierzchnia wynosi 27,45 ha. Zauważyć tam można wychodnie skał piaskowca ciężkowickiego, lasy grądowe oraz rośliny bardzo rzadko występujące na naszych terenach. W rezerwacie przyrody Golesz występują także liczne ślady grodziska wczesnośredniowiecznego, a także i ruiny średniowiecznego zamku obronnego.

Muzeum Regionalne w Jaśle (3,4 km) - muzeum posiada różnorodne i bogate w kulturę zbiory.

Obserwatorium astronomiczne (3,8 km) - obserwatorium przy I LO w Jaśle uczestniczące w wielu międzynarodowych projektach, umożliwia uczestnictwo w nieodpłatnych pokazach nieba.

Muzeum Lizaka w Jaśle (3,9 km) - ciekawa atrakcja dla najmłodszych. Osoba zwiedzająca ma możliwość smakowania wyrobów, wąchania aromatów oraz oglądania prezentacji multimedialnych. Można też samemu spróbować swoich sił i zrobić własnego lizaka.

Skansen Karpacka Troja (8 km) - kompleks muzealny położony w Trzcinicy. Skansen powstał w miejscu odkrycia jednego z najstarszych grodzisk w Polsce zwanego Wałami Królewskimi, którego początki sięgają wczesnej epoki brązu. Dokonano na nim odkryć archeologicznych datowanych na początki epoki brązu i wczesne średniowiecze.

Rezerwat Przyrody Liwocz wraz z platformą widokową (14 km) - Liwocz to najwyższe wzniesienie Pogórza Ciężkowickiego. Góra i jej okolice są pełne atrakcji.

Na szczycie wznosi się wysoka platforma widokowa. Widać z niej całe pogórze, płynącą niżej Wisłokę, Beskidy, a przy dobrej pogodzie Tatry. Przez szczyt góry przebiegają dwa szlaki turystyczne, a w pobliżu kilka kolejnych. 

Liwocz to także rezerwat przyrody, a u podnóża góry, bije „śmierdzące źródełko”, z którego wypływa woda bogata w związki siarki.

640-letni Dąb Chrześcijanin (19 km) - pomnikowy dąb znajdujący się w Januszkowicach. Największy co do wielkości dąb szypułkowy na Podkarpaciu. To także jeden z kilku najgrubszych dębów w kraju.

Spływy Doliną Wisłoka (20 km) – jest to szlak wodny na rzece Wisłok. Dla osób, które cenią aktywny wypoczynek. Zróżnicowana charakterystyka i zmienny nurt sprawia, że na szlaku odnajdą się początkujący kajakarze, a doświadczeni nie będą się nudzić.

Magurski Park Narodowy „Folusz” (22 km) – jest to ścieżka przyrodnicza zlokalizowana w najbardziej na północ wysuniętej części Magurskiego Parku Narodowego. Prowadzi do dwóch osobliwości przyrody – wodospadu Magurskiego i Diablego Kamienia. Długość trasy to 4 km, na której zlokalizowano 12 przystanków.

Rezerwat Góra Chełm (24 km) - Rezerwat leży w granicach Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Teren rezerwatu obejmuje jedno z bardziej charakterystycznych miejsc Pogórza Strzyżowskiego jakim jest pasmo Klonowej Góry. Pasmo to zaliczane jest do najwyższych i najbardziej urozmaiconych w jego zasięgu. Górę Chełm wyróżnia ponadto obecność licznych źródeł wody pitnej o wysokiej jakości.

Schron kolejowy w Stępinie (26 km) - tunel schronowy, który wchodził w skład głównej kwatery Hitlera z II wojny światowej. Stępińsko-cieszyński tunel (schron nr 1) jest największym obiektem kompleksu – liczy 393 m długości, blisko 12 m wysokości i ma ściany grubości ponad 2 m. W 1941 r. w schronie kolejowym zatrzymał się pociąg Hitlera. Obecnie tunel schronowy stanowi miejscową atrakcje turystyczną i jest udostępniony do zwiedzania.

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie (28 km) - głównymi atrakcjami muzeum są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których odwiedzający mogą brać czynny udział. W piwnicach oraz w sali wystaw czasowych zorganizowano ekspozycje prezentujące zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, jak i użytkowe. Zainteresowaniem cieszy się także sala poświęcona zastosowaniu szkła w fizyce, w której prezentowane są doświadczenia optyczne.

Zamek Kamieniec w Odrzykoniu (29 km) - pierwsze informacje o budowli pochodzą z 1348 r. – z czasów panowania Kazimierza Wielkiego. Dzieje zamku były inspiracją utworów literackich, m.in. Zemsty Aleksandra Fredry. Do dziś zachowały się fragmenty murów zamku górnego i średniego, portal oraz część murów obwodowych. W ruinach mieści się także muzeum z eksponatami, które pochodzą z lat jego świetności.

Rezerwat Prządki (30 km) - malownicze skałki „Prządki” wieńczące szczytową partię wzgórza (526 m) położone są pomiędzy Korczyną a wsią Czarnorzeki. Atrakcją rezerwatu jest 5 szlaków turystycznych. Warto z nich skorzystać, podziwiać piękne krajobrazy i widok na zamek Kamieniec.

Pijalnia czekolady w Korczynie (32 km) - jest to największa w Polsce pijalnia czekolady. Możliwość podziwiania produkcji czekolady krok po kroku, to główna atrakcja, jaka czeka odwiedzających pijalnię. Będą mogli zobaczyć również maszyny i urządzenia związane z jej produkcją, oraz czekoladową fontannę. W pijalni można skomponować własną czekoladę i wybić pamiątkową monetę.

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce (35 km) -  to otwarta w 1854 roku najstarsza na świecie nadal działająca kopalnia ropy naftowej. Jej założycielami byli Ignacy ŁukasiewiczTytus Trzecieski i Karol Klobassa-Zrencki.

Beskid Niski (38 km) - to dzisiaj najdziksze pasmo górskie w Polsce. Osobliwością Beskidu Niskiego są urokliwe doliny nieistniejących wsi. W Beskidzie Niskim utworzono jeden park narodowy, jeden krajobrazowy, czternaście rezerwatów przyrody oraz dwanaście obszarów Natura 2000. Na terenie Beskidu Niskiego leżą cztery uzdrowiska: Rymanów-Zdrój, Iwonicz-Zdrój, Wysowa-Zdrój oraz Wapienne z wodami mineralnymi. Osobną kategorią atrakcji krajoznawczych są zabytki kultury, wśród nich drewniane cerkwie.

 

Super User
Kategoria:

 

 

 

Okolice naszej Winnicy to przede wszystkim różnorodne lasy, malownicze dorzecza, urokliwe i słoneczne doliny.

To właśnie tutaj na wyciągnięcie ręki mamy niezwykłą przyrodę: park narodowy, rezerwaty, pomniki, mamy możliwość poznania historię terenów od najdawniejszych czasów ale i też pamiątki z historii XX w.

Wypoczynek u nas to alternatywa wobec turystyki masowej, przeznaczony dla osób o dużej wrażliwości na przyrodę.

Liczne szlaki turystyczne, trasy rowerowe i pobliskie stadniny umożliwiają aktywne spędzanie czasu, a bliskość rzeki i licznych stawów pozwolą na wędkowanie i rozkoszowanie się spędzaniem czasu na łonie natury.

Nasi Goście po degustacji win i lokalnych przysmaków, mogą rozkoszować się ciszą i spokojem nieskazitelnej przyrody, a wieczorne kąpiele w balii ogrodowej wśród krzewów winorośli stają się dopełnieniem doskonałego wypoczynku i pozwalają na czerpanie z darów natury pełnymi garściami.

Na wspólnym spacerze opowiemy Wam jak wygląda uprawa organiczna oraz zdradzimy jakie wyzwania stoją za całkowicie naturalną uprawą. Pokażemy wszystkie rosnące szczepy i wytłumaczymy czym się różnią. Zdradzimy również cały proces powstawania, wyjątkowego trunku jakim jest wino.

Przy naszej winnicy rosną również owocowe krzewy jagody kamczackiej, borówki amerykańskiej, jeżyny, porzeczki, maliny, agrestu czy świdośliwy, które co roku rodzą pyszne i zdrowe owoce. Z części z nich tworzymy pyszne przetwory, pozostałe cieszą naszych gości, którzy mogą jeść je prosto z krzewów.